Promotions announced

Private 2nd Class — Preston Allen, Tymber Allen, Christian Avitia, Michael Boll, Jacob Bond, Keegan Crotchett, Aaron Daniels, Phillip Delgado, Aspyn Fuller, Jared Green, Makenzie Green, Adam Guthrie, Brian Gutierrezarevalo, Brennon Hull, Ethan Istas, Joshua Johnson, John Jones, Jasmine Luna, Sidney Mason III, Mia Munoz, Quinten Poole, Juliana Ree, Nicholas Robertson, Andrew Sanchez, Brandon Scott, Christopher Williamson

Private 1st Class — Matthew Ashwill, Colby Austin, Daniel Bergkamp, Jarod Boll, Austin Bright, Aaron Buckles, Kylan Carson, Joel Carter, Skyler Carter, Codey Christopherson, Tyler Collins, Matthew Dejesus, Adrian Dominguez, Erik Duarte, Seth Favela, Kaden Flavin, Alexander Fleck, Megan Gentz, Andrew George, Antone Glenn, Jonathon  Graham, Matthew Guerrero, Tyler Hayes, Deandre Johnson, Patrick Johnson, Liam Keiter, Nicholas Kriewald, Kadin Leckliter, Ashley Lightner, Gregory Lundien, Luis Martinez, Chase Mignot, Marc Nunez, Kentral Porter, Tyson Ridenour, Emanuel Rivero, Jonathan Rolf, Marcus Sawicki, Nicholus Shafer, Dustin Shockey, Theodore Stone, Cody Stuhlsatz, Davon Terrell, Jorge Tinoco, Ryan Todd, Virgilio Vega Jr., Andru Leroy Walling, Darius Ward, Adam Wrenn

Specialist — Bradley Appelhanz, Vance Appleby, Neal Baker, Brandin Bell, Myisha Betts, Brandon Box, Rickey Burrows Jr, Dexter Campbell, Aaliyah Carter, Gregory Conchola Jr., David Crowe, Erik Eisenman, David French, Isaiah Gough, Joshua Isom, Dance Killough, Paul Kimeu, Thomas Kotrba, Steven Luper, Eric Maack, Daniel McReynolds, Ashley Mendoza, Justin Moore, Nicholas Murphy, Ramiro Olivas, Devin Olson, Jarid Pytel, Emily Rising, Samuel Scott, Isaac Shaw, Audria Thompson

Corporal –Hector Perez-Cortes, Cheyene Prevatt

Sergeant — Wesley Barrett, Brandon Bennett, Richard Bingham II, Andrew Blissett, George Brown III, Stormie Bush, Joseph Chandler, Matthew Chastain, Trevor Cole, Alvin Dalrymple II, Shannon Danley, Andrew Easley, Preslee Fritz, Derrick Garnica, Brandon Gehrke, William Goodman II, Roger Howell, Rayeana Jacques, Jordon Jenkins, Krista Jenkins, Tanner Julian, Austin Kosman, Andrew Kramer, Tyler Leatherberry, Wade Lewis, Jeffrey Linn, Sean Marshall, Julian Molina, John Nettles Jr., Jerry Phommachack, John Russell, Salvador Saenz, Nicholas Schott, Michael Scott, Dustin Sheets, Dustin Smith, Taylor Tappendick, Aaron Thomas, Alexander Thompson, Cale Townsend, Bao Tran, Eric Ulrichs, Alec VanZuiden, Porsha Watson, Anthony Whyte

Staff Sergeant — Anthony Bien, Laura Boatwright, Mark Brull, Adam Culbertson, Steven McBryde, Tanner Murphy, Jake Neff, Jason Voracek, Chase Weber

Sergeant 1st Class — Jennifer Breuninger, Chad Cook, Joseph Duncan III, Leonard Herrman, Mary Middleton, Kristin Ricard, Christopher Roddey, Erik Schroeder, Paul Tyrrell, Brian Young

Master Sergeant — Mark Breuninger, David Edington, Megan Grauer

1st Sergeant — Keith Courtin, Donnie Ellis Jr., Chad May, John Schulz, Danny Sullivan Jr.

Command Sgt. Major — Christina Escott, Gerald Gibson, Christopher Hargis, Mark Seats

Warrant Officer — Michael Murphy, David Tozer II

Chief Warrant Officer 2 — Christopher Romero, Eric Sutter

Chief Warrant Officer 4 — Timothy Emerson

2nd Lieutenant — William Butts, Alan McElroy

Captain — John Chambers, Bryce Johnson, Kelsie Knudson, Joshua Loreman, Lauren Orr, Derek Roberts, Joshua Sprunk, Hans Stephensen

Major — Brian Custer, Justin Kelley, Dustin Nash, Benjamin Ronning, Tyler Wamsley, Austin Wilhoit, Justin Wise

Lt. Colonel — Daniel Ball, Darren Koberlein, Mark Mullinax