Promotions

Promotions August 2018

Private 2nd Class — Austin T Bright, Luis Martinez, Jessica Pal, Tyler Perez, Christian Sinclair, Jorge Tinoco Private 1st Class — Briana Crossonkline, Traecy Freeman Specialist — Chervonne Burleson, Samantha Casarez, Matthew Johnsonkiehl, Autumn Lake, Justice Mckernan, Kobe Riedel, Sergeant — Sebastian Brown, Jesse Elder, Luke Fursman, Savana Valentine, Florian Winkler Staff Sergerant — Kevin Costigan Sgt. 1st Class — …

Read More »

Promotions July 2018

Private 2nd Class — Tyler Hayes, Skyler Woods Private 1st Class — Brandin Doyle Bell Specialist — Cory Alexander, Benjamin Baragary, Jordan Berry, Richard Birdsong, Dakota Mason, Aldries Tompkins Sergeant — Michael Dalrymple, Jason McMurray, Terry Vignery Staff Sergeant— Brian Scott Savage Sgt. 1st Class — Melvin Everett Eubanks 1st Sergeant — Thomas Baker Jr  E8 Captain — Austin Abernathy, …

Read More »

Promotions June 2018

Private 2nd Class — Devin Baldin, Briana Crossonkline, Jace Libal, Blane Plooster, Samuel Woolery Private 1st Class — Carlo Fernandezayala, Tiffani Montano, Irving Nevels, Ayden Twaddell Specialist — Michael S. Averett, Efrain Moraleschavez Sergeant — Chance Hinds Staff Sergeant — Shawna Bitts, Hannah Byun, Kevin Day, Meghan Hinkley, Heath Knight, Claudia McConville, Jorge Moraleschavez, George Nyakundi, Traci Schellhamer, Nicholas Taylor, …

Read More »

Promotions announced June 5

Private 2nd Class — Antone Glenn, Justin Lewis, Cody Stuhlsatz Private 1st Class — Kristin Anderson, Emery Forrester, Jordon Lujan, Marissa Ortiz, Joshua Wilson Specialist — Adam Alonzo, Zaw Htoo Aung Sergeant — Joseph Bergkamp, David Cesmat, Samuel Day, Christian Small, Kyle Weishaar Staff Sergeant — Ricardo Miguel Bonilla Captain — Eric David Johnson, Liyue Huangsigle, Curtis James Parkhurst, Callie …

Read More »

Promotions Announced 05-10-18

Private 2nd Class — Kristin Anderson, Headquarters, 1st Battalion, 108th Aviation; Roy Fry Jr, 1st Battalion, 161st Field Artillery; James Hall, Headquarters, 2nd Combined Arms Battalion, 137th Infantry; Gerald Palmer, Headquarters, 891st Engineer Battalion; Jesse Tilson, Headquarters, 2nd Combined Arms Battalion, 137th Infantry Private 1st Class – Tyler Barker, Headquarters, 891st Engineer Battalion; Karin Hernandez-Castaneda, Headquarters, 169th Combat Sustainment Support …

Read More »

Promotions announced

Private 2nd Class — Karla P Alvaradovalencia, 170th Maint Co; Brandin Doyle Bell, Hhc 891st Engr Bn; Jarod Allen Boll, 170th Maint Co; Zachery Taylor Bringhurst, 997th Bde Spt Bn; Aaron Dale Buckles, Co B Rear, 1st Bn, 108th Av; Brandon David Bunting, HHC, 169th CSSB; Aaron Jacob Chenhall, 35th Military Police Co; Austyn Tyler Collins, Det 2, 731st Trans …

Read More »